28.10.2021
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

1. Sınıf Öğrencilerinin Derse İstekleri Nasıldır?

1. Sınıf Öğrencilerinin Derse İstekleri Nasıldır?

1. sınıf öğrencilerinin derse karşı isteklerini iyi gözlemlemek ve psikolojilerini iyi bilmek gerekir. Bu hem ailenin hem de öğretmenlerin görevidir.

Öğrenmeye İstekli Öğrenciler:

1. sınıf öğrencileri öğrenmeye çok isteklidirler. Her yeni öğrendikleri bilgi 1. sınıf öğrencilerini çok heyecanlandırır. Meraklı, enerjik, yerinde duramayan bir sınıf olan 1. sınıflar, kategori ayırmaksızın her şeyi öğrenmek isterler. Yeni bir şeyler öğrenen 1. sınıflar çok heyecanlanırlar. Bu dönemde problem çözme becerisi gelişir ve önceki deneyimleri ile karşılarına çıkan problemleri çözmeye çalışırlar.

Her Şeyi Yapabilirim…

1.Sınıf öğrencileri her şeyi yapabileceklerini düşünür. Cesaretleri ise çok yüksek seviyededir. Eğer bir şeyi yapabildiyse bunu sergilemek, herkese göstermek ve takdir görmek isterler.

Herkes Mutlu Olsun İsteği:

1.Sınıf öğrencileri bu dönemde kendisine yakın olan herkesi memnun etmeye onları mutlu etmeye çalışır. Aile ve öğretmenlerini sürekli olarak sevindirmeye çalışan 1. sınıf öğrencileri, yaşamlarının her anında mutluluk olsun ister.

Şikayet Etmek..

Bu dönemde öğrenciler sürekli olarak birbirlerini şikayet ederler. Öğretmen bu durumu bilmeli ve bu doğrultuda hareket etmelidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ