06.03.2021
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

15 Tatilde Çocuklar Neler Yapmalı?

15 Tatilde Çocuklar Neler Yapmalı?

Ara tatilin gelmesi ile birlikte, veliler çocuklarının nasıl daha verimli bir ara tatil geçirebileceğini araştırıyor. Bu tatilin daha verimli geçmesi için, çocukların bazı aktiviteler yapması gerekiyor. Tatilde dinlenmek demek, sürekli olarak evde oturmak demek değildir. Çocuklar tatil döneminde kendilerini keşfetmeli, güçlü yanlarını ortaya çıkarmalı ve kendilerine değer katmalıdırlar.

Kodlama Öğrenmek Çok Önemli:

Çocuklar ara tatilde kodlama öğretmen kurslara giderek, kendilerini kodlama ya da robotik alanlarında geliştirebilir. Bu onların ileride daha analitik düşünmelerini destekler. Kodlamayı öğrenen çocuk, matematik derslerinde de zorlanmaz. Veliler için çocuklarına yapabilecekleri en önemli destek, kodlama eğitimi almaları olabilir.

Spor Çok Önemli:

Çocuk yaşlarda spor yapmak, ileri ki yaşlarda oluşabilecek birçok sağlık sorununun önüne geçer. Tatil döneminde bol bol sporda yapılmalı, hareketsiz kalmaktan kaçınılmalıdır.

Tatil döneminde, sanatsal etkinlikler, spor, bilimsel aktiviteler, doğa gezileri, tarihi geziler ile çocuklar kendilerini geliştirmeli, kendilerine değer katmalıdırlar.

Veliler bazı konularda büyük sorumluluklar düşüyor. Çocuklarımızın sürekli zayıf yanlarının üzerine gitmek yerine, onun güçlü yanlarını keşfedip o alanlarda çocuklarımızın gelişimlerini de desteklemeliyiz. Çocuklarımızın yaparak yaşayarak öğrenecekleri bir ortamı onlara kurmalı ve çocuklarımızın özgüven gelişimleri için elimizden geleni yapmalıyız.

Tatil döneminde çocuklarımızın televizyon ya da bilgisayar karşısında saatlerce kalmalarını engellemeli, bilgisayar karşısında olumlu işler yapmaları için onları desteklemeliyiz. Bu alanda çocuklarımıza verebileceğimiz en güzel destek, onun kodlama öğrenmesini sağlamak, bunun için ortam hazırlamak olacaktır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ