19.09.2021
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

2019 Yılında Tam Gün Eğitime Geçiliyor

2019 Yılında Tam Gün Eğitime Geçiliyor

2019 yılında ikili eğitim sona eriyor. Türkiye’de artık sabahçı ya da öğlenci kavramları olmayacak. Tüm okullarda tam gün eğitim ile öğrenim devam edecek. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, 2019’da ikili eğitimin sona ereceğini açıkladı.

Müsteşar Yusuf Tekin yaptığı açıklamada: “Türkiye ile Finlandiya’nın eğitim sisteminin genellikle karşılaştırıldığını müşahede ediyoruz. Oysa sadece halk eğitim merkezlerinde yılda kaç kez kurs açtığımızı ve kaç kursiyerin bu kurslara katıldığını bilseler bu kıyaslamayı yapmaktan vazgeçerler. Çünkü Finlandiya’nın eğitim sistemi içerisinde yaklaşık 500 bin öğrencisi bulunuyor. Oysa normal örgün eğitme devam eden öğrencilerin dışında bizim sadece bu yıl 7 milyon 200 bin kursiyerimiz var.” dedi…

 

2019’da Geliyor…

Yusuf Tekin: “Tam gün eğitime geçeceğiz. Okullarımız, normal eğitim öğretim bittikten sonra derslik ihtiyacı olan, kurs açmak isteyen halk eğitim merkezlerimizin ortak kullanımına sunulacak. Halk eğitim merkezleri şu anda okullarımızdan sınırlı derecede yararlanıyor. Ancak okullarımızın halk eğitim merkezlerimizin kullanımına açılmasıyla birlikte halk eğitim merkezleri daha büyük bir rahatlığa kavuşacak. İnşallah 2019 yılında Türkiye’nin tamamında ikili eğitime son vermiş olacağız.” ifadelerine yer verdi.

Okullar tam gün eğitime geçince, okul sonrası halk eğitim merkezi gibi çalışacaklar. 2019 yılında Türkiye tam gün eğitime geçecek.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ