Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Koleji

ADRES
Çiğdem Mh., 1550 Cad. No:5, 06520 Çankaya/Ankara, Türkiye
TELEFON
FAKS
(312) 285 57 67
WEBSİTE
www.ayseabla.k12.tr
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Koleji ile ilgili bilgiler bu başlık altında bulunuyor. Kurum ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilir, dilerseniz yorumlarınızı buradan yapabilirsiniz. Kurumda anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise bulunuyor.

1946 yılında Neriman HIZIROĞLU tarafından Ankara’da kurulan Ayşeabla Çocuk Yuvası ve İlkokulu, 1985-1986 öğretim yılından itibaren kademeli olarak açılan Orta ve Lise kısmı ile önce Neriman HIZIROĞLU, daha sonra gelini Ayşe HIZIROĞLU yönetiminde, dönemin en güzide okullarından biri olarak varlığını uzun süre sürdürmüştür.

1999 yılında Ankara’nın önde gelen üniversitelerinden olan Başkent Üniversitesi bünyesine katılan Ayşeabla Okulları; okul öncesi eğitimden üniversiteye kadar sahip olduğu kurumlar zinciri ile eğitimin sürekliliği ilkesini gerçekleştirmektedir.

Bilgi çağının gerektirdiği yeniliklere açık, bir çok başarıya imza atmış olan Kurucumuz Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal, çağdaş uygarlık düzeyini aşacak öğrenci yetiştirmekte bize model olmaktadır.

Kurum, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, özgüveni yüksek, yaratıcı, üretken, toplumsal sorumluluk sahibi, onurlu, mutlu ve sağlıklı bireyler yetiştirmeyi misyon edinmiştir.

 

 

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

39.881980, 32.807488

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ