24.10.2021
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

Borderline Kişilik Bozukluğuna Dikkat

Borderline Kişilik Bozukluğuna Dikkat

Borderline kişilik bozukluğu hastalığı, çok dikkat edilmesi gereken psikolojik bir sorundur. Kendisini başarılı hisseden bir kişinin anlık olarak kendisini önemsiz hissetme durumudur. Bu durum genellikle genç erişkinlik döneminde başlar.

İnsanlarla olan ilişkilerinde sorunlar yaşayan Borderline sorunu yaşayan insanlar, duygularında tutarsızdırlar.

Borderline Kimlerde Görülür?

Çevresinde olan kişilerin kendisini terk etmemesi için aşırı çaba harcayan kişilerde görülebilir. Karşısındaki kişilere aşırı değer veren ya da değerlerini aşırı aşağıda gösteren kişilerde Borderline görülebilir. Bu kişiler kendilerine zarar vermeye daha fazla eğilimlidir ve dengesiz ya da tutarsız hareketleri olabilir. Yani çok fazla para harcama, aşırı hızlı araç kullanma, kısacası sınırlarda dolaşma davranışları sergileyebilirler. Ayrıca bu kişiler aşırı strese girebilir, duygu değişimleri gün içerisinde defalarca değişebilir.

Borderline olan kişiler, kendilerine güvensizdirler. Bu yüzden terk edilme durumuna çok aşırı tepki gösterirler. Aşırı terk edilme korkusu yaşayan bu kişiler, hayatlarını gerginlik içerisinde geçirirler ve her şeyi şiddet ile çözmeye çalışırlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ