03.12.2021
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

Çocuğunuzun Duygularını Önemseyin

Çocuğunuzun Duygularını Önemseyin

Çocukların duyguları ihmal edilince, inme geçirme riski de artıyor. Uzmanlar tarafından ortaya koyulan bu araştırmanın sonucunda, çocuklukta duygusal olarak ihmal edilmiş kişilerde inme riskinin daha fazla olduğu gözlemlendi.

Çocukluk yaşlarında duygusal olarak aileleri ve çevresi tarafından ihmal edilmiş olan çocuklar, yetişkinlik yaşlarında inme geçirme ihtimali daha yüksek olan bireyler oluyorlar. Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bu araştırmanın sonucu, çocuklarımızın duygusal bunalımlarını ihmal etmememiz gerektiğini, onları önemsememiz gerektiğini ortaya koyuyor.

Çocuklar Duygusal Olarak Nasıl Çöker?

Çocuklarda duygusal olarak çökme durumunun birçok ihtimali olabilir. Bunlara örnek verecek olursak, ailelerin boşanması, ailenin maddi durumu, ailelerin çocuklarına gösterdikleri sevgi durumu, fiziksel şiddet uygulanması gibi parametreler öne çıkıyor.

Uzun süren araştırmalar sonucunda, çocukluk yaşlarında bu durumlara maruz kalmış kişilere ölümlerinden sonra otopsi yapıldı ve çoğu denekte inme belirtilerine rastlanıldı.

Çocukluk yaşlarında bu durumlara maruz kalmış kişilerin, yetişkinliklerinde ruhsal sorunlar yaşadıkları da belirtildi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ