15.09.2021
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

Çocuklara Havuz ve Denizden Mikrop Bulaşır mı?

Çocuklara Havuz ve Denizden Mikrop Bulaşır mı?

Yaz aylarının gelmesi ile, çocuklarda yaz aylarında görülen hastalıkların sayısı da arttı. Buna bağlı olarak, havuz ve denizden, kirliliğe bağlı olarak bulaşan hastalıklar da yaşanılabiliyor.

Havuzlara Dikkat:

Yaz aylarında yoğun olarak kullanılan havuzlarda, mikropların sayısı da artabiliyor. Gideceğiniz havuzun özellikle hijyenik olmasına dikkat etmelisiniz. Çocuklar bu mikroplara daha da duyarlıdır. Bunun sonucunda ise bazı hastalıklar meydana gelebiliyor. Bu hastalıklar arasında çocuklarda en sık görülen hastalıklardan birisi de, idrar yolu enfeksiyonu hastalığı. Bu hastalığın belirtisi ise, idrar yaparken yanma hissi, yüksek ateş, bulantı, kusma, karında ağrılar, idrarda kan gibi şikayetler olabiliyor. Bu durumu fark eden aileler, acilen çocuklarını doktora götürmelidirler. Bu tarz sağlık sorunları, kesinlikle ihmale gelmeyecek ciddiyette konulardır.

Denizden Mikrop Bulaşır mı?

Denizlerden de mikrop bulaşabilir. Havuz ya da deniz hangisini tercih ederseniz edin, temiz olan, yüzmeye sağlık açısından uygun olan yerler tercih etmelisiniz. Denizlerden mikrop kapma riski daha azdır fakat bazı bölgelerde denizler çok kirli olabiliyor. Bu duruma dikkat etmek gerek.

Küçük yaştaki çocuklar için daha büyük risk oluşturan idrar yolu enfeksiyonları, henüz gelişmekte olan böbrekler için daha tehlikelidir. Bu durumlarda doktorlar da ciddi uyarılar yapıyorlar. Çocuğunuzun bu durum da kaldığının belirtilerini gördüğünüz an, acilen doktora başvurunuz.

Ankara’da bulunan tüm özel kolejler ile ilgili bilgileri, eğitime dair tüm gelişmeleri, sağlık konusunda çocuklarınız için dikkat etmeniz gereken durumları, sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ