03.12.2021
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

Çocuklarda Fazla Kilo Obeziteyi Getiriyor

Çocuklarda Fazla Kilo Obeziteyi Getiriyor

Çocuklarda aşırı kilolar, önemli sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Uzmanlar, çok sayıda çocuğun obezite tehlikesi ile karşı karşıya olduğu noktasında uyarılarda bulunuyor. Anne ve babalar, bu durumdan çocuklarını korumalı. Çocuğunuzun aşır kiloları, çocuğunuzu hayatının tüm noktalarında olumsuz etkileyebilir.

Çocuğunuzun vücut kitle indeksini hesaplayarak, onun durumu hakkında bilgi sahibi olabilir, bir uzmana danışarak, bu konuda daha bilinçli adımlar atabilirsiniz. Obezite ile mücadelenin en önemli yolu, hareketten geçiyor. Çocuğunuzu, onun hareket etmesini sağlayacak etkinliklere yönlendirmelisiniz.

Uzmanlardan Yardım Alın:

İnternet üzerinde bulunan diyetleri, çocuğunuza direkt olarak uygulamanız yanlış bir davranış olabilir. Çocuğunuzu aşırı kilolardan kurtarmak istiyorsanız, ilk olarak bir uzmana başvurmalı ve onun dedikleri doğrultusunda hareket etmelisiniz.

Aşırı kilolardan kurtulma durumu, bir anda olmayacağı için, sürecin uzun sürebileceğinin farkında olmalısınız. Çocuğunuzun sosyal hayatının ve eğitim hayatının düzene girmesi için, çocuğunuzun psikolojik olarak rahat hissetmesi için, onu aşırı kilolarından kurtarmanız gerektiğini unutmayın.

Egzersiz Çok Önemli:

Çocuğunuz mutlaka egzersizler yapmalı, hareketsiz kalmaktan uzak durmalıdır. Fiziksel aktivite, çocuğunuzu hem aşırı kilolardan kurtarır, hemde onu birçok hastalığa karşı korur. Hareketsiz kalan vücut, çok çabuk hasta olabilir. Fiziksel aktiviteler ile çocuğunuzun insülin duyarlılığı da artar, şeker hastalığı ve buna benzer hastalıkların önüne geçilmiş olur.

Sıkıldığında Yemek Yemek:

Bazı çocuklar, sıkıldıklarında yapacak aktivite bulamadıkları için, yemek yemeyi tercih ederler. Bu durumdan çocuğunuzu uzak tutmalı ve ona fiziksel aktiviteler yaptıracak uğraşlar bulmalısınız.

Okullara da bu konuda büyük pay düşüyor. Okullar, çocukları fiziksel aktivitelere teşvik eden pozisyonda olmaları gerekiyor. Aynı zamanda ailelerin beslenme alışkanlığı da, çocukların obezite durumu ile doğrudan ilişkili olabiliyor. Aileler olabildiğinde sağlıklı beslenmeye dikkat ederek, hem kendilerini hem de çocuklarını aşırı kilolardan korumalıdırlar.

https://ankaraozelokul.com/ internet adresi olarak, öğrenci sağlığı konusunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ