03.12.2021
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

Ergen Olan Kişilerle Nasıl Kolay Anlaşabiliriz?

Ergen Olan Kişilerle Nasıl Kolay Anlaşabiliriz?

Ergenler ile nasıl iletişim kurulacağını bilmek çok önemlidir. Ergen olan kişilere nasıl yaklaşacağımızı bilmezsek, onlar ile istediğimiz bağı kurmak ve iletişime geçmek imkansızdır.

Ergenler ile Anlaşmakta Önemli Noktalar:

Ergenler ile anlaşırken en önemli konu onlar ile konuşurken üslubumuzdur. Siz, ergenlik çağında birisine nasıl bir üslup ile yaklaşacağınızı bilmezseniz, doğru olan söylemleriniz etkili olmaz. Üslup, bir ergenle iletişim kurarken en önemli unsurlardandır.

Ergenlik çağında birisi ile konuşurken, ona yetişkin birisi olduğunu hissettirerek iletişim kurmalısınız.

Ergen olan bir kişinin size uymayan görüşlerini kesinlikle aşağılamayın. Onların görüşlerine saygı duyun ve bunu ona hissettirin. Ergenlik çağında olan çocuğunuz ile konuşurken, sözlerini yarıda kesmeyin ve cümlesini bitirmesini bekleyin. Onun ufak tefek gerginliklerini de görmezlikten gelmelisiniz.

Ergenlik çağındaki çocuğunuz sizinle iletişim kuruyor mu? İşte bu sorunun cevabı çok önemli. Ergenlik yaşındaki çocuğunuzun sorunlarını size anlatması için, sizin de ona göre bir tutumunuzun olması gerekir. Sürekli baskıcı ve uyarıcı ailelerin çocukları, genellikle sorunlarını aileleri ile paylaşmaktan kaçınıyor.

Ayrıca ergenlik çağındaki çocuklarınızın güvenini de kaybetmemeniz çok önemli. Onlara karşı verdiğiniz sözleri tutmalısınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ