24.10.2021
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

Hangi Okullar Sınav ile Öğrenci Alacak

Hangi Okullar Sınav ile Öğrenci Alacak

Liselere Geçiş Sistemi ile ilgili son açıklamalar, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapıldı. Merkezi sınavlar ile ilgili gelişmeler, öğrenciler, öğretmenler ve veliler tarafından dikkatle takip ediliyor.

Bakan Yılmaz yaptığı açıklamada, merkezi sınavda gelecek soruların sayısal ve sözel sorular şeklinde olacağını belirtti.

Ezbere Dayalı Soru Olmayacak:

Bakan Yılmaz yaptığı açıklamada, ezbere dayalı soru istemediklerini, soruların öğrencilerin kazanımları ne kadar kavradıklarına yönelik olacağını belirtti. TRT Haber canlı yayında konu ile ilgili açıklamalar yapan Bakan İsmet Yılmaz, çok önemli konulara değindi.

Sınavda öğrencilerin öğretim programlarında kendilerine verilen kazanımları kazanıp kazanamadıkları, bu kazanımlar ile ilgili analiz yapıp yapamadıkları, eleştirel düşünüp düşünemedikleri, okuduklarını anlayıp anlayamadıkları test edilecek.

Liselere yerleştirme ile ilgili yayınlanacak olan kılavuz ile ilgili de bilgi veren Bakan Yılmaz, kılavuzun nisan ayının sonlarında ilan edileceğini belirtti.

Hangi Okullar Sınav ile Öğrenci Alacak

TEOG yerine yeni getirilen sistemde en merak edilen soru olan, ‘Hangi Okullar Sınav ile Öğrenci Alacak?’ sorusuna da cevap veren Bakan İsmet Yılmaz, çok az sayıda il harici tüm illerin, sınav ile hangi okullara öğrenci alacağının belli olduğunu açıkladı.

 

https://ankaraozelokul.com internet haber sitesi olarak, eğitime dair gündemdeki tüm gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ