22.10.2021
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

Hibrit Eğitim Modeli Nedir?

Hibrit Eğitim Modeli Nedir?

Dünyayı saran ve olumsuz etkisini eğitim alanında da gösteren pandemi nedeniyle, krize müdahale eden çözümler aranılıyor. Eğitimde gündeme gelen hibrit eğitim modeli ile ilgili de merak edilenler var. Hibrit Eğitim Modeli ile ilgili kafanızdaki soru işaretlerini gideren açıklamaları sizlerle paylşaıyoruz.

Hibrit Ne Demek?

Hibrit kelimesi, melez anlamındadır. Daha yakın ve anlaşılır bir örnek verecek olursak, benzin ve elektriği aynı anda kullanarak çalışan arabalara, hibrit arabalar deniliyor. Son zamanlarda bu kavrama oldukça aşina olduk.

Eğitimde de durum buna yakındır. Uzaktan eğitim modeli ve yüz yüze eğitim modelinin bir araya gelmesi, yani, anda kullanılması ile hibrit eğitim modeli oluşuyor.

Harmanlanmış eğitim modeli olan hibrit eğitim modeli, hayatımıza daha fazla gireceğe benziyor.

Eğitimde Süreç Nasıl İşleyecek?

Pandemi dolayısı ile eğitimde uzun vadeli planlar yapmak, süreç bundan sonra böyle ilerleyecek demek çok zor. Gelişen şartlara göre, eğitime şekil veriliyor. Bu yüzden pandeminin gidişatına göre, alınan kararlar da değişebilir.

12 Ekim İtibari ile Yapılacak Değişiklikler:

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 12 Ekim 2020 itibari ile gerçekleşecek yeni bir gelişmeden bahsetti.

İşte Bakan Ziya Selçuk’un Açıklamaları:

Okullarımızda daha çok öğrencimizle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 12 Ekim Pazartesi, tüm ilkokulları, köy okullarını, 8 ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocuklarımızın okullarını açıyoruz. Tüm öğrencilerimizle sağlıkla, güvenle buluşmak dileğimiz.

12 Ekim itibariyle yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz için de ilkokul 1. sınıflar gibi yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceği bir planlama yaptık. Yüz yüze eğitime başlayan öğrencilerimiz de haftanın 2 gününde okullarında olacaklar. Yüz yüze eğitimin başında “veli rızası, bizim için önemli” demiştik. Şimdi de çocuklarını okula göndermek istemeyenlere esneklik sağlanacak. Öğrencimiz devamsız sayılmayacak ancak her koşulda derslerden sorumlu olacaklar. Salgın sürecinde sınav gruplarındaki öğrencilerimiz daha kaygılıydı. Onlara yüz yüze eğitime başlayacakları haberini vermek isterim. Okulda güvenle eğitim alabildiklerini gördüklerinde rahatlayacaklar. Kaynak kitaplarımızla, EBA ile her zaman yanlarındayız.

Eğitimde yaşanılan gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ