08.08.2022
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

Jean Monnet Burs Programı Başvuruları

Jean Monnet Burs Programı Başvuruları

Avrupa Birliği Başkanlığının uyguladığı Jean Monnet Burs Programı başvuruları başladı. 2019 2020 akademik yılı için geçerli olan başvurularda son tarih 4 Aralık 2018 olacak.

Hangi Öğrenciler Faydalanabiliyor?

Verilen Jean Monnet Burs Programı kapsamında, çok sayıda kişi bu burstan yararlandı. Burslar, süresi en az üç ay en fazla on iki ay olan çalışmalar destekleniyor. Bu programdan, kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşu çalışanları, üniversitelerin akademik ve idari personeli ile lisans son sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencileri faydalanabiliyor.

Bu programın amacı, Türkiye’nin Avrupa Birliğine tam üyelik hedefi kapsamında, alanında uzman insanların yetişmesi ile ilgili. Burs kapsamında şimdiye kadar 2180 kişi bu burstan faydalanmış.

Bu akademik yılda, 180 kişiye burs verilmesi planlanıyor.

Başvurular kapalı zarf içerisinde posta veya kargo yoluyla veya elden, 4 Aralık 2018 saat 17:00’a kadar Merkezi Finans ve İhale Birimi’nin aşağıdaki adresine ulaştırılmalıdır:

Merkezi Finans ve İhale Birimi (MFİB)

Sn. M. Selim USLU (Başkan)

Hazine ve Maliye Bakanlığı Kampüsü E Blok

İnönü Bulvarı No:36

06510 Emek – Ankara / Türkiye

www.jeanmonnet.org.tr ve www.ab.gov.tr internet adreslerinden, burs programı ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ