03.12.2021
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

Keçiören Özel Öncü Koleji

ADRES
Çaldıran Mahallesi, Şht. Ömer Halisdemir Blv No:229, 06300 Keçiören/Ankara
TELEFON
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Ankara Keçiören ilçesinde bulunan Özel Öncü Koleji ile ilgili gerekli iletişim bilgileri ve detayları sizlerle paylaşıyoruz. Öncü Eğitim Kurumlarının Keçiören’de bulunan bu şubesinde, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve anadolu lisesi alanında eğitim öğretim hizmeti veriliyor.

Okul Güvenliği Politikası: (Resmi Web Adresinden Alınmıştır)

Okul güvenliği, öğrencilerin, öğretmenlerin ve diğer personelin kendilerini fiziksel, psikolojik ve duygusal bakımdan özgür hissetmeleridir. Diğer bir deyişle, okulda öğrenme için uygun ortam sağlanmasıdır.

Gerekli çalışmaların yapılmaması, önlemlerin alınmaması durumunda, okul, kendiliğinden güvenli bir ortam haline gelemez. Bu sebeple güvenli bir okul ortamı sağlayabilmek için :

1) Okul güvenliği tedbirleri öğrencinin evinden alınması anında (servis aracında) başlatılır. Öğrenci servis aracında tam bir kontrol altındadır. Aynı şekilde öğrenciyi taşıyan servis aracı ve sürücüsü de teknolojinin sağladığı tüm imkanların kullanılması ile yakından takip ve kontrol edilmektedir.

2) Öğrencilerin ve okul personelinin eğitimin genel amaçlarına tam anlamıyla bağlılığını ortaya çıkaran çalışmalar yapılır.

3) Toplumsal ve ahlaki normlara inancın sağlanması yönünde çalışmalar yapılır.

4) Olumlu okul ikliminin sağlanmadığı yerlerde okul güvenliği çalışmaları etkisiz kalacaktır. Bu sebeple, öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkaran, geliştirmelerine fırsat ve imkan veren, okuldaki tüm paydaşların sorumluluk almasını önceleyen, destekleyici ve dostça ilişkilerin yürürlükte olduğu ortamlar oluşturan çalışmalar esastır.

5) Güvenli okul ortamını destekleyen güvenli aile ve güvenli toplumsal ortamlardır. Bu sebeple, öğrencilerin güvenli aile ortamında ve güvenli toplumsal ortamlarda bulunmasını sağlamaya yönelik somut, gözlemlenebilir ve izlenebilir çalışmalar yapılır.

6) Öğrenci başarısızlığı, tutarsız ve cezalandırıcı yöntemlerin esas alınması, tutarsız ve cezalandırıcı idareci ve öğretmen davranışlarının baskın olması, kurallar konusunda hassasiyetin olmaması ve yanlış davranışların sıklıkla görmezden gelinmesi, eğitim-öğretim çalışmalarının bireyselleştirilememesi, kuralların meşruluğuna dair öğrencilerin ikna edilememesi… gibi okul güvenliğini tehdit eden durumların okulda yer bulmaması için gerekli çalışmalar yapılır.

Ankara’da bulunan tüm özel okullar ile ilgili sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Keçiören Özel Öncü Koleji Keçiören Özel Öncü Koleji

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ