04.03.2021
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

MEB LGS Sınav Sonuçları

MEB LGS Sınav Sonuçları

Milli Eğitim Bakanlığı MEB, LGS sonuçlarının, 26 Haziran Salı saat 16:00’da açıklayacağını duyurdu. Sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sayfasında açıklanacak. MEB resmi twitter sayfasından açıklamayı yaptı.

İşte MEB Tarafından Yapılan Açıklama:

Sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları merkezi sınav sonuçları saat 16.00’da http://meb.gov.tr internet adresinden açıklanacak.

LGS sonuçlarının açıklanacağı haberi, öğrenciler ve veliler tarafından büyük bir heyecanla karşılandı.

Bir milyona yakın öğrencinin girdiği sınav, 2 Haziran tarihinde gerçekleşmişti. Öğrenciler sınav sonuçlarına, http://odsgm.meb.gov.tr adresinden ulaşabilecek.

Merkezi Sınav Puanı ile Alım Yapılacak:

Öğrenciler, merkezi sınav ile alım yapan okullara aldıkları puanlar ile yerleşecekler. Merkezi sınav ile alım yapılan okullara, belirli kontenjan dahilinde öğrenci alımı yapılacak. Öğrenciler puan üstünlüğüne göre bu okullara yerleşecekler. Bu doğrultuda öğrenciler için Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılacak. Merkezi sınavla öğrenci alan okullarda merkezi sınav puanının eşitliği halinde, Ortaokul Başarı Puanı’na (OBP), öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana, 8. 7. ve 6. sınıflardaki yıl sonu başarı puanı (YBP) üstünlüğüne, okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına ve tercih önceliği durumlarına bakılarak yerleştirme yapılacak. Merkezi sınav ve yetenek sınavı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre yerleştirme yapılacak.

Sosyal Medya Yorumları:

Öğrenciler ve veliler, sosyal medyadan, sınav sonuçlarının açıklanma saatinin, daha önceden söylenmesi gerektiğini söylediler.

LGS ile ilgili tüm gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ