Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

MEB Robot Yarışması Şanlıurfa 2020

MEB Robot Yarışması Şanlıurfa 2020

Milli Eğitim Bakanlığı, bu sene robot yarışmasını birçok kategoride Şanlıurfa’da gerçekleştirecek. Bu heyecan dolu muhteşem yarışma ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Robotik Kodlamanın Önemi:

Gelişen teknoloji ile birlikte, robotik kodlamanın önemi çok artmıştır. MEB bu konuyu yarışmalar ile desteklemektedir. Ülkemizde robotik kodlama eğitimleri, sürekli olarak daha da ileri bir seviyeye geliyor. Öğrencilerin zeka gelişimi için robotik kodlama eğitimi çok önemli.

MEB yaptığı açıklamada: ” Ülkemizde mesleki ve teknik eğitim niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amaçları ile Bakanlığımızca Uluslararası MEB Robot Yarışması yapılmaktadır. ” ifadelerine yer verdi.

Yarışma Kategorileri:

Bu yıl 14. Robot Yarışması Şanlıurfa GAP Arena Kapalı Spor Salonunda 8-9-10 Nisan 2020 tarihlerinde; Endüstriyel Robot Kol, Çizgi İzleyen (Temel Seviye), Çizgi İzleyen (İleri Seviye), Hızlı Çizgi İzleyen, İnsansız Hava Aracı (Mini Drone), Mini Sumo, Tasarla-Çalıştır, Yumurta Toplama (Caretta Caretta), Labirent Ustası, Tozkoparan Robot (Temel Seviye), Temalı ve Serbest Proje olmak üzere 12 (oniki) kategoride gerçekleştirilecektir.

Yarışmaya Başvurular:

Yarışma başvuruları, 02 Ocak 2020 – 20 Mart 2020 tarihleri arasında http://robot.meb.gov.tr adresinden yapılabilecektir.

Yarışma ile ilgili daha detaylı bilgi almak için, aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yarışma Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLA:

Konaklama, Yemek ve Sigorta

Yarışmacı ekiplerin konaklama ve yol masrafları kendilerine ait olup yarışmalara katılan ekip üyelerinin kura kayıt günü ile yarışma süresince öğle ve akşam yemek ihtiyaçları karşılanacaktır.

Yarışmacı ekipler ve yarışma organizasyonunda görevlendirilen resmi görevliler, yarışma süresince ferdi/grup kaza sigortası ile sigortalanacaktır.

Bu önemli yarışmaları ülkemizde düzenlediği için Milli Eğitim Bakanlığına ve ülkemizin teknolojik gelişimlere daha hızlı adapte olmasını sağlayan, bu yarışmada emeği olan kişilere teşekkür ederiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ