24.10.2021
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

Mesleki ve Teknik Eğitim Çok Önemli

admin

Yazarın şu ana kadar yazılmış 607 makalesi bulunuyor.

Mesleki ve Teknik eğitimin önemi Türkiye’de artacak. Bu konuda önemli adımların atılması bekleniliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’ta konu ile ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapmış ve “Mesleki eğitimle ilgili önümüzdeki önümüzdeki yıllarda çok farklı atılımların, hamlelerin olduğunu hep beraber göreceğiz. Bu hamleler ilerledikçe bu tür okullara rağbetin çok artacağını, mesleki ve teknik eğitimin Türkiye’de gözde kurumlar haline geleceğine birlikte şahit olacağız.” demişti.

Mesleki eğitim sayesinde, öğrenciler gerçek iş ortamında çalışırlar ve mesleklerini gerek teorik gerekse pratik bir şekilde erken yaşlarda öğrenebilirler. Bu da onlara mesleklerinde daha genç yaşlarda daha etkin olmayı sağlayabilir. Ülkenin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücü, mesleki ve teknik eğitim sayesinde karşılanabilir.

Teknoloji Önemli:

Mesleki ve Teknik Eğitimde teknoloji kullanımının da etkin bir şekilde öğretilmesi gerekiyor. Burada da kodlama ve yazılım konusunun önemi devreye giriyor. Eğitimde çocukların mesleki gelişimini destekleyen bir sistem, gelecek nesillerin teknoloji alanında ülkemizi daha ilerilere götürebilmeleri için çok önemli bir konu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ