16.05.2022
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

MEV Koleji Bursluluk Sınavı 2019

MEV Koleji Bursluluk Sınavı 2019

Milli Eğitim Vakfı Özel Ankara Koleji (MEV), 2 Mart 2019 Cumartesi günü bursluluk sınavı düzenleyecek.

Sınava, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında 4. sınıfı okuyan öğrenciler (Ortaokul öğrenimi için) ve 2018-2019 eğitim-öğretim yılında 8. sınıfı okuyan öğrenciler (Lise öğrenimi için) başvuru yapabilecek.

Başvurular için son tarih 28 Şubat 2019 olarak belirlendi. Başvuru alımları kontenjan dahilinde yapılacak. Sınavda, Türkçe ve Matematik derslerindeki sınav tarihine kadar olan kazanımlara göre, ilgili sınıfın öğretim programlarına uygun olarak hazırlanmış çoktan seçmeli sorulardan sorular sorulacak.

Burs Şartları ve Burs Süresi:

Burs, mezun oluncaya kadar okumak üzere, kayıt yaptıran öğrencilerden; ortaokul öğrencileri için, ortaokul öğrenimi süresince, lise öğrencileri için, lise öğrenimi süresince; davranış puanlarının indirilmemiş yılsonu başarı puanının 100 üzerinden en az 80 olması koşulu ile devam ettirilir.

Sınav sonuçları açıklandıktan itibaren ilk bir ay içerisinde, kayıt kabul şartlarını taşıyan öğrenciler kesin kayıta davet edilir. Burs hakkı elde eden öğrenciler, yapılacak bildirimi takip eden bir ay içerisinde kayıt yaptırmadığı durumlarda bursluluk hakkını kaybeder. Yerine yeni öğrenci davet edilmez.

Bursluluk Sınavı ile ilgili olarak gerekli başvuru adresini sizinle paylaşıyoruz:

http://burs.mevkolejiankara.k12.tr

Ankara’da bulunan özel okulların, bursluluk sınavı tarihlerini ve detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ