Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

Okul Öncesi Çocuklar İçin Verimli Tatil Önerileri

Okul Öncesi Çocuklar İçin Verimli Tatil Önerileri

Okulların tatile girmesi ile birlikte ailelerde tatil planlarına başladılar. Tatilde çocukları dinlenirken, aynı zamanda kendilerini geliştirsin isteyen aileler, çocukları için verimli bir yaz tatilinin planlarını kuruyorlar. Peki 3 – 6 yaş arası okul öncesi dönem yaşlarında çocuklara sahip olan veliler, tatillerini verimli geçirmek için neler yapabilir?

Tatil döneminde çocuğunuza daha fazla zaman ayırmaya ve onu daha çok dinlemeye dikkat edin. Böylelikle çocuğunuzun özgüveni gelişecektir. Çocuğunuz ile, onun seveceği etkinlikler yapmayı ihmal etmeyin. Çocuğunuzun yaratıcılığını geliştirmek adına adımlar atmalısınız. Bu kritik dönemde çocuğunuzun hareketsiz kalmasına izin vermeyin. Spor bu yaş dönemi için çok önemlidir.

Çocuğunuz İçin Neler Yapabilirsiniz?

Bu yaş grubundaki çocuğunuz için, onun kaba motor becerilerini geliştirecek fırsatlar yaratın. Çocuğunuz bisiklet sürebilir, paten kullanabilir ya da bir spora başlayabilir. Ayrıca son zamanlarda çok ön planda olan ve çocukların zekalarını olumlu yönde etkileyen, onları analitik düşündüren kodlama ve robotik eğitimlerine de çocuğunuzu yönlendirebilirsiniz. Kodlama ve robotik eğitimi, dünyanın en gelişmiş ülkelerinde, küçük yaşlardan itibaren çocuklara öğretiliyor. Kodlama ve robotik bilgisine sahip olan çocuklar, çok daha hızlı karar verme mekanizmasına sahip oluyorlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ