16.09.2021
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

Okullarda Hijyen Çok Önemli

Okullarda Hijyen Çok Önemli

Dünyayı saran pandemi nedeni ile eğitim alanında da değişiklikler yapılıyor. Hijyen konusu, okulların önceliği haline geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’ta yaptığı açıklamada, okulların hijyenini sağlamak için, çalışmaların sürdüğünü belirtti. Temizlik ve güvenlik personeli sayısında artış olacak.

Özel okullar da hijyen konusunda önlemler almaya devam ediyor. Birçok özel okul sosyal medya hesabından, konu ile ilgili açıklamalar yapıyor.

Öğretmenler ve Veliler Süreçte Önemli Etken:

Öğretmenler ve veliler, 21 Eylül’de okulların açılması ile birlikte, çok dikkatli davranmalılar. Okuldaki hijyeni ortamını sağlamak, eksik görülen noktaları tamamlamak, öğrencilere süreçte rehberlik etmek noktasında öğretmenlere büyük görev düşüyor. Velilerde çocuklarını hijyen noktasında sürekli takip etmeliler.

Süreç dahilinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen çok önemli çalışmalar devam ediyor. Türkiye pandemi sürecini büyük bir özveri ve kararlılık ile yürütürken, tüm vatandaşlarımıza bu konuda çok iş düşüyor. Okullar açıldığında bakanlık tarafından belirlenen kriterlere ve uyarılara uymak çok önemli.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ