11.08.2022
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

Özel Okul Teşvikleri Neden Kaldırıldı?

Özel Okul Teşvikleri Neden Kaldırıldı?

Çocuklarını özel okula gönderen bazı velilere, özel okul teşviği veriliyordu. Bu teşvik artık verilmiyor. Konu ile ilgili olarak, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Teşvik Artık Verilmeyecek

Özel okul için verilen teşvik konusunda Bakan Selçuk, şu açıklamayı yaptı: “Belirli dönemlerde belirli teşvikler sistemin ihtiyacı olduğu için yapılıyor. Özel öğretimin geliştirilmesi ihtiyacının olduğu dönemde böyle bir teşvik yapılmış. Birçok veli bundan faydalanmış. Şimdi farklı bir bakış açısı var. Yaptığımız araştırma önümüzdeki sürecin daha farklı değerlendirilmesi gerektiğini ortaya koydu.”

Sayın Bakan Ziya Selçuk, özel okul teşviklerinin kaldırılma sebebini, gelecek sürecin farklı değerlendirilmesi gerektiğini belirterek açıkladı.

Daha önce özel okul teşviklerine başvurabilmek için, o okulun başvuruda bulunması, ardından teşviğe başvuracak öğrencilerin e-okul üzerinden başvuruda bulunmaları gerekiyordu. Ardından tercih işlemi yapabilecek olan öğrenciler ilan ediliyor, öğrenciler tercih işlemlerini yapıyordu. Sonrasında ise işlemler bazı prosedürler çerçevesinde devam ediyor, uygun görülen öğrenciler teşvikten yararlanabiliyordu.

Özel okul teşvikleri ile ilgili net olan bilgi, mevcut durumda teşvik verilmeyeceği oldu. İleride farklı bir gelişme olursa sizlere anında duyuracağız.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ