Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

Özel Okullar LGS Başarısına Göre Burs Veriyor

Özel Okullar LGS Başarısına Göre Burs Veriyor

Bazı özel okullar, 9. Sınıfa öğrenci kayıtlarını alırken, öğrencilerin LGS’de girdikleri yüzdelik dilime göre burs imkanı veriyorlar. LGS’de başarılı olmuş olan öğrenciler, özel okullar tarafından burs verilerek ödüllendiriliyor. Özellikle yüzde 1’lik dilim içerisinde yer alan öğrencilere, özel okullar ciddi miktarda burs desteğinde bulunuyor.

Ankara Özel Okul eğitim haber sitesi olarak, konuyu mercek altına aldık. Örneğin Ankara’da bulunan Kampüs Eğitim Kurumlarının Kızılay, Yenimahalle ve Keçiören şubelerine kayıt yaptırmak isteyen 9. Sınıf öğrencileri, LGS’de yüzde 0,01 ile 0,99 dilimleri arasında ise yüzde yüz burs imkanı, 1 ile 1,99 dilimleri arasında ise yüzde yetmiş burs imkanı, 2 ile 3,99 dilimleri arasında ise yüzde elli burs imkanı, 4 ile 5,99 dilimleri arasında ise yüzde otuz burs imkanı, 6 ile 9,99 dilimleri arasında ise yüzde yirmi beş burs imkanı, 10 ile 10,99 dilimleri arasında ise yüzde yirmi burs imkanından faydalanabiliyor.

Özel okullara başvuru yapmak için giden öğrencilere, genellikle LGS başarı sıralaması soruluyor ve indirimler bu durum üzerinden değerlendiriliyor.

Okul Tercihleri Nasıl Olmalı?

Öğrenciler ve veliler okul tercihlerinde bulunurken, okulun fiziki imkanları, öğretmen durumu, geçmiş başarılarını da göz önünde bulundurarak tercih yapmalıdırlar. Aynı zamanda öğrenciler tercih döneminde, mutlu olabilecekleri bir okulu tercih etmeleri gerektiğini düşünmelidirler.

Kendi ilgilerini, yeteneklerini iyi bilen öğrenciler, tercih döneminde daha dikkatli davranarak daha mutlu olabilecekleri liseleri tercih edeceklerdir. Bu konuda öğrencinin, ilgi ve yeteneklerini iyi bilip, bu anlamda hareket etmesi çok önemlidir.

Veliler Dikkatli Olmalı:

Anne ve babalar, çocuklarının tercih döneminde konuya tam anlamıyla müdahil olup, tercihleri kendi istek ve düşüncelerine göre yönlendirebiliyorlar. Bu konuda ailelerin ve çocuğun ortak görüşü önemlidir. Çocuğunuz ile konuşarak, onun da mutlu olduğunu hissettikten sonra o okulu tercih etmelisiniz.

Başarı Bursları:

Özel okulların başarı bursları ile ilgili olarak, direkt olarak o okulu arayarak, konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Ankara’da bulunan tüm özel okullar ile ilgili gelişmeleri ve eğitime dair yaşanılan son dakika gelişmelerini sizler ile paylaşmaya devam edeceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ