03.12.2021
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

Özel Okullarda Kodlama Dersi

Özel Okullarda Kodlama Dersi

Teknolojinin gelişimi ile çok önemli bir alan haline gelen yazılım sektörüne, özel okullar öğrencilerini henüz erken yaşlardan itibaren hazırlamaya başladılar. Ankara’da bulunan çoğu özel okul da, kodlama ve robotik konusunda öğrencilerinin gelişimlerini sağlayacak derslere daha fazla önem vermeye başladı.

Kodlama ve robotik eğitimi sayesinde öğrenciler daha fazla analitik düşünebilip, matematiksel becerilerini ve zekalarını geliştirebiliyorlar.

Kodlama ve Robotik Eğitimi:

Bu eğitimler verilirken bazı okullar hazır sistemleri kullanırken, bazı okullarda direkt olarak arduino gibi devreler ile birlikte kendi kodlarını yazarak öğrencilerine eğitim veriyorlar.

Veliler Soruyor:

Veliler artık özel okula çocuklarını kayıt ettirme aşamasında, en fazla kodlama ve robotik alanında okulun neler yaptığını soruyorlar. Özel okullar bu eğitimler için ciddi anlamda kaynak ayırıyorlar.

Algoritma ile Gelişen Zeka:

Çocuklar kod yazdıkça, algoritmalar geliştirdikçe, matematiksel olarak büyük bir gelişim yaşıyorlar. Kodlama eğitimi bazı özel okullarda, ilkokul seviyesinde başlayıp lise seviyesine kadar devam ediyor.

Özel okullarda artık çocuklar kendi robotlarını kodluyor, oyunlarını yazıyor, web sitelerini tasarlıyor. Özel okullar kendilerini, kodlama ve robotik alanında ileri seviyelere getirmek için uğraşıyor.

Ankara’da hemen hemen her kolej, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım derslerine, çok büyük bir özen gösteriyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ