17.05.2022
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

Özel Okulların Bursluluk Sınav Sonuçlarının Açıklanması

Özel Okulların Bursluluk Sınav Sonuçlarının Açıklanması

Özel Okulları, yılın bu dönemlerinde, bir sonraki sene yani bir sonraki eğitim öğretim yılı için, bursluluk sınavı yaparlar. Bursluluk sınavı sonuçlarına göre, öğrencilere belli oranlarda, sıralamaya göre indirimler yaparlar.

Bu yılda özel okullar bursluluk sınavları gerçekleştirdi. Bu sınavları ve sınav tarihlerini ayrı ayrı sizlerle paylaştık.

Bursluluk Sınav Sonuçlarının Açıklanması:

Özel kolejlerin bursluluk sınavlarının açıklanması ve sonuçlar hakkında bilgi almak için ise, sınavına girdiğiniz özel okul ile iletişime geçerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bursluluk sınavına girerken, özel okullardan sınav sonuçlarının ne zaman ve nerede açıklanacağını öğrenmelisiniz. Bunu öğrenmediğiniz durumlarda yine kurum ile iletişime geçerek, sınav sonuçlarınızı ve burs elde edip edemediğinizi öğrenebilirsiniz.

Okullar genel olarak web adreslerinde sınav sonuçlarını ilan ediyorlar. Bazı okullar ise sonuçlara göre velilere randevu veriyor ve görüşmeler gerçekleştiriyor. Sonuç açıklama sistemi ile ilgili, sınavına girdiğiniz okul sizleri bilgilendirecektir.

Ankara Özel Okul internet haber sitesi olarak, Ankara’da bulunan özel okullar ile ilgili gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ