14.09.2021
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

Pandemi Sürecinde Nasıl Eğitim Veriliyor?

Pandemi Sürecinde Nasıl Eğitim Veriliyor?

Özel okullar pandemi sürecinde online eğitim sürecinin kapsamını genişlettiler ve öğrencilerine farklı eğitim öğretim metotları uygulamaya başladılar.

Eğitim alanında çalışan şirketler de, son zamanlarda yaptıkları çalışmaları online eğitim sürecine uygun olarak hazırlıyorlar.

Özel okulların internet adreslerine girdiğimizde, genellikle nasıl eğitim verdikleri ile ilgili bilgiler yer alıyor. Online sınavlar, web 2.0 araçlarının kullanımı ile harmanlanmış eğitim, online canlı ders eğitimleri konusunda bilgiler yer alıyor.

Pandemi Süreci Daha Verimli Geçmeye Başladı:

Geçtiğimiz yıl pandemi sürecinin ilk başlangıcında sürece öğretmenlerin, öğrencilerin, okulların ve eğitim materyali sağlayan firmaların alışması biraz zaman aldı. İlk başta derslerde istenilen verimin sağlanamadığı durumlar oldu. Şimdi ise durum çok daha iyi. Öğretmenler ve öğrenciler sürece alıştı. Okullar eğitim hizmetini bu anlamda şekillendirdi.

Artık eğitimde online olarak çözümlü deneme sınavlarının sayısı arttı. Online soru ve çözümlü videolu cevapların sayısı arttı. Web 2.0 araçlarının kullanımı arttı. Online sürece olan uyum arttı.

Türkiye’de online eğitim büyük bir başarı ile devam ediyor. Pek yakında tamamen yüz yüze eğitime geçmeyi umuyoruz. Yüz yüze eğitimin yapılamadığı uzaktan eğitimin yapıldığı zamanlarda da eğitim öğretim faaliyetlerinin verimli geçmesinden dolayı çok mutluyuz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ