27.02.2021
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

Stres Çarkının Zararlı Yönleri Vardır

Stres Çarkının Zararlı Yönleri Vardır

Son zamanların popüler oyuncağı stres çarkı, artık herkesin elinde. Sokakta, okulda, her yerde hemen hemen her çocuğun elinde stres çarkı görüyoruz. Ticari bir faaliyet olan stres çarkı satışı, durdurulamıyor.

Stres çarkı için ise uzmanların bazı tereddütleri ve uyarıları var.

Ülkemizde stres çarkı ile tartışmalar da yoğun bir şekilde devam ediyor. Stres çarkının dikkat dağıtıp dağıtmamasının tartışılmasının yanı sıra, stres çarkının dolaylı olarak bir çok zararı da var.

Öğretmenler Şikayetçi:

Çoğu öğretmen, derslerde çocukların stres çarkları ile oynadıklarını, bu yüzden derslerine konsantre olamadıklarını belirtiyorlar. Bu durumda doğal olarak çocuğun akademik başarısını olumsuz etkiliyor.

Stres çarkı için bağımlılık tehlikesi de uzmanlar tarafından ortaya atıldı. Bağımlılık tüm zararlarına karşı kişinin iradesinin devre dışı kalması, sürekli aynı etkinlikle meşgul olarak kontrolünün kaybolması durumu olarak tanımlanıyor. Stres çarkı ile oynamayı bırakamayan çocuk, bağımlı hale gelmiş demektir.

Uzmanlar stres çarkının bağımlılığı noktasında uyarılarda bulunuyor. Öğretmenler ise stres çarkı ile birlikte derslerde yer yer sıkıntılar yaşayabiliyorlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ