20.05.2022
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

TED Ankara Koleji 2019 Başarı Bursu

TED Ankara Koleji 2019 Başarı Bursu

TED Ankara Koleji Vakfı, her yıl çok sayıda öğrenciye burs veriyor. Peki bu burs nasıl veriliyor? Sizin için detayları paylaşıyoruz.

Ted Ankara Koleji Vakfı Özel Ortaokuldan Mezun Olup Lise Kısmımıza Kayıt Yaptıracak Öğrencilere Verilecek Başarı Bursları

LGS sonucunda oluşan YEP puanına göre 2019-2020 öğretim yılı için Türkiye genelinde %1’lik dilime %100, %2’lik dilime %60, %3’lük dilime giren öğrencilere %40 başarı bursu verilecektir. Her yıl Vakıf Yönetim Kurulumuzun kararına bağlı olarak söz konusu burs koşulları güncellenmektedir.

Ortaokul Kayıt Bilgileri

İlkokul 4. Sınıfı başarıyla bitiren TED öğrencileri Ortaokul 5. Sınıfa kayıt edilir. Kontenjan olduğu takdirde her öğretim yılı Nisan ayında 5. sınıf seviyesinde öğrenci alımına ilişkin duyuru TED basın ve internet sayfasından aracılığıyla yapılarak kayıt takvimi, kayıt için gerekli belge ve işlemler veli adaylarının bilgisine sunulur.

Vakıf Başarı Bursu Detayları:

TED İlköğretim Okulundan mezun olan öğrencilerden ilk on dereceye girenlerden birinciye %100, ikinci ve üçüncülere %50 indirimli, 4-10. dereceye girenlere %25 indirimli okuma hakkı tanınıyor.

TED okulunda öğrenim gören öğrenciler, TÜBİTAK seçme sınavlarında başarı gösterip, Uluslararası Bilim Olimpiyatları’nda 1., 2. ve 3. olarak madalya kazananların; ECIS (Avrupa Uluslararası Okullar Birliği) tarafından düzenlenen Novice League Matematik Yarışmalarında bireysel olarak tam puan alanların; Vakfımız Okullarının 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıflarında öğrenim gören öğrencilerden, okudukları öğretim yılında kendi sınıf düzeylerinde 1, 2, ve 3. olanların sonraki öğretim yılına ait okul ücretlerinin %30’u da başarı bursu olarak yine Vakfımız tarafından karşılanır. Başarı bursu verileceklerin seçiminde bitirilen sınıfa ait başarı ve davranış bilgileri, yıl sonu ağırlıklı not ortalaması gibi kriterler dikkate alınır.

TED Okullarında öğrenim görmekte olan öğrenciler, 20.03.2012 tarih ve 28239 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği” doğrultusunda ücretsiz okuma başvurusu yaparlar. Başvurular ilan edilen kayıt dönemi içerisinde velilere okul portalından duyurulur. Okulumuzda kayıt yenileme süresi içerisinde usulüne göre başvurular kabul edilir ve yeni öğretim yılının başladığı ilk ay içerisinde değerlendirme sonuçları ilgili velilere bildirilir. Ücretsiz okuma hakkı kazanan öğrencilerin bu hakları yalnız o öğretim yılı için geçerlidir.

Konu ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

https://www.tedankara.k12.tr/index.php/hakk-m-zda/burslar

Taşpınar Mahallesi 2800. Cadde No:5
İncek, Gölbaşı/Ankara
06830
Santral : 0312 586 90 00
E-posta : info@tedankara.k12.tr

Ankara’da bulunan özel okullar ile ilgili bursluluk haberlerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ