22.10.2021
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

Uluslararası Üstün Yetenekliler/Zekalılar Kongresi Yapıldı

Uluslararası Üstün Yetenekliler/Zekalılar Kongresi Yapıldı

Ankara’da Gazi Üniversitesi’nde, luslararası Üstün Yetenekliler/Zekalılar Kongresi düzenlendi. Konferans dahilinde Yeni Yaklaşımlar ve Eğitimsel Uygulamalar isimli, önemli bir konferansta yapıldı.

Konferans büyük ilgi gördü. Konferansa üstün zekalı öğrencilerin aileleri ve öğretmenleri de katıldı. ERASMUS Plus kapsamında planlanan etkinlikte üstün yetenekli ve zekalı çocukların eğitimi ile ilgili yapılacaklar ve yapılması gerekenler hakkında konuşuldu. Bu konu ile ilgili yapılan uluslararası çalışmalar ve alanında uzman kişilerin deneyimleri paylaşıldı.

Üstün zekalı öğrencilerin sorunları ve bu sorunların çözümlerinin nasıl olabileceği ile ilgili konuşmalar da yapıldı. Üstün zekalı öğrenciler ile ilgili yapılan araştırma sonuçları da konferansta önemli bir yer tuttu.

Koordinatörlüğünü Gazi Üniversite’sinin üstlendiği Üstün Yetenekli-Zekalı Çocukların Öğretmenlerine Yönelik Stratejiler Projesi İtalya’dan The European Pole of Knowledge (Europole), Almanya’dan Ländliche Erwachsenenbildung Thüringen (LEB) ve Çek Cumhuriyeti’nden EDU Merkezi ile ortaklaşa yürütüyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ