03.12.2021
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

Ümitköy Koleji Montessori Okulu

ADRES
Ümit Mahallesi Okullar Sokağı No:32-36 Ümitköy – Ankara
TELEFON
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Ümitköy Koleji Montessori Okulu, Ankara Ümitköy’de bulunuyor. Kurum ile ilgili gerekli iletişim bilgileri ve diğer detayları, sizlerle paylaşıyoruz. Okul, ilkokul ve ortaokul alanlarında eğitim hizmeti veriyor.

Firma instagram Adresi:

https://www.instagram.com/umitkoymontessorikoleji/

Montessori Eğitim Sistemi Nedir?

Günümüzde eğitim sisteminin işlevselliği ile ilgili iki önemli faktör ile karşı karşıyayız: fabrika gibi okullar ve “tabula rasa” olarak kabul edilen çocuklar… Bir çoğumuz bu yaklaşımın doğru olmadığını bilsek de bu yaklaşımın alıştığımız okullaşma şekillerinde büyük bir etkisi olduğunu kabul etmekteyiz. Bu eskimiş düşüncenin direnci, okullarda neden bilimsel ve akademik olarak çok az sayıda öğrencinin ilerleme kaydettiğini ve neden bir çoğunun tatil günlerini okul günlerine tercih ettiğini açıklamaktadır. Ancak bu alıştığımız eğitim anlayışının ayıklanması ve ortadan kaldırılması da oldukça zordur.

20. yüzyılın başlarında Dr. Maria Montessori eğitime radikal ve farklı bir bakış açısı getirdi. Yetişkin düşüncesiyle ve anlayışıyla çocuğu çözmek yerine onu yakından gözlemleyerek, onun gözüyle dünyayı anlamak temelinde bir yaklaşım..

Ankara’da bulunan tüm özel okullar ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ümitköy Koleji Montessori Okulu Ümitköy Koleji Montessori Okulu Ümitköy Koleji Montessori Okulu
39.895051, 32.694911

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ