Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

Umut Koleji Eryaman

ADRES
Altay Mahallesi, Söğüt Cd. No:81, 06824 Etimesgut/Ankara
TELEFON
FAKS
0312 255 55 49
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Ankara Eryaman semtinde bulunan Özel Umut Koleji ile ilgili gerekli iletişim bilgilerini ve detayları sizlerle paylaşıyoruz. Özel Umut Okulları, anaokulu, ilkokul ve ortaokul alanlarında hizmet veriyor.

12 Eylül 2014 günü kurulan Umut Koleji, başarılı nesiller yetiştirmeyi hedefliyor.

Umut Koleji Misyon ve Vizyon Bölümü: (Resmi Siteden Alıntıdır)

Misyonumuz

Bu toprakların değerleri ile evrensel insanî değerleri özümseyen hayata hazır, mutlu ve özgür bireyler için varız. Bu toprakların değerleri ile evrensel insanî değerleri özümsemiş, çağdaş yaşamın gerektirdiği bilgi ve becerileri kuşanmış, farklılıkları, zenginlik olarak algılayabilecek demokratik olgunlukta, kendisiyle barışık ve özgüven sahibi, liderlik özellikleri ile donatılmış, estetik beğenileri gelişmiş, İdealist ve üretken, mutlu ve özgür bireyler yetiştirmek misyonuyla hareket eder.

3. Sınıftan itibaren ikinci yabancı dil eğitimi alan öğrencilerimizin dil konusundaki ilgi ve yeteneklerini en üst seviyede desteklemeyi kendine vazife bilen Umut Okulları bireye özgü projeleriyle yoluna umutla devam ediyor.

“ Kardeş Okul Projesi “ hayata geçiren Umut Okulları, öğrencilerimizin duyalı davranışları sonucunda ihtiyacı olan farklı okullara yardımlar ulaştırarak sosyal sorumluluklarını yerine getirmenin gururunu yaşıyor.

Yabancı Dil Eğitimi, Sanatsal – Sosyal faaliyetler, Akademik başarı vb. her eğitim kurumunda olduğu gibi okulumuzda da büyük önem taşıyor. Fakat bunların yanı sıra Umut okulları, örencilerini insani değerlere karşı hassasiyet gösteren ve bu değerleri kendiyle bütünleşmiş bireyler olarak yetiştirme konusunda da en az diğerleri kadar önemsiyor ve çalışmalarını hızla yürütüyor.

Başarı takipsiz olamaz. Okul olarak öğrenci takibinin ancak bir sistem dâhilinde faydalı olacağına inanıyor bu amaçla EDU takip sistemini kullanıyoruz.

Emanet olarak gördüğümüz öğrencilerimiz için planladığımız projelerimizi yıl içinde ayrıntılı olarak paylaşmaya devam edeceğiz.

Vizyonumuz

Eğitimin temelinde umudu olması şarttır diyen umut okulları, veli ve öğrencilere yaşadıkları an ve gelecekleri adına “umut” vaat ederek başladı eğitim hayatına.

Hayatın yeni yeni şekillendiği yaş aralıklarını okul sürecinde geçiren çocuklarımızın, üretmeye istekli hale gelmeleri ve üretme aşamasında hiçbir zaman umutlarını kaybetmemeleri ilk hedef

“Üreten bir toplum” plansız olamazdı. Önce okuyan – kendini, çevresini, farklı kültürleri, havayı, suyu, gökyüzünü – insan olmalıydı kişi. Umut okulları, önce öğrenciye sonra aileye yönelik çalışmalarıyla, başarıya ulaştı bu hedefine.

Okuduklarıyla hayal gücü zenginleşen ve farklı bakış açıları kazanmış öğrencilerimiz sıra dışı düşüncelere yönlendirerek üretmeye hevesli hale getirdik kısa sürede. “ Umut Atölyesi “ dersleriyle somutlaştı sıra dışı hayaller.

Hedeflerine bir bir ulaşmak güç verdi Umut Okullarına.

Sanatın her alanının bireye artılar katacağına inanan Umut Okulları’nın bu inancı Ankara Şiir Şöleninde Birincilik getirdi okulumuza. “İngilizce Her Yerde “ projesi kapsamında haftalık 8 saat uygulamalı derslerle, globalleşen dünya da kendilerini rahatça ifade eden bireyler yetiştirmeyi kendimize hedef edindik. Bu hedef doğrultusunda öğrencilerimizi uluslar arası sınavlara ( Cambridge, Esol – Starter, Movers, Flyers ) hazırlıyoruz.

Dayandığı değerlerden aldığı güçle geleceği kuşatan lider insanları yetiştirecek saygın bir okul olmak emelindeyiz.

* Toplumumuzun değerlerinden kaynaklanan güçlü kurum kültürüyle,

* Amatör ruhlu bir profesyonel yönetim anlayışını, ilkeliliği ve paydaşlarının mutluluğunu esas alan eğitim-öğretim ortamları ve geleceği şekillendirme sorumluluğuna sahip idealist öğrencilerinin nitelikleriyle,

* Türkiye’nin önde gelen okulları arasında olmak ve uluslar arası düzeyde adını duyurmak vizyonuna sahiptir.

Umut Okulları Instagram Adresi: https://www.instagram.com/umut_koleji/

Umut Koleji ve Ankara’da bulunan diğer tüm özel okullar ile ilgili sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Umut Koleji Eryaman Umut Koleji Eryaman
39.968591, 32.647330

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ