26.02.2021
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

YKS 2018 Hakkında Son Bilgiler

YKS 2018 Hakkında Son Bilgiler

YKS bu yıl ilk kez yapılacak. Sınava az bir süre kala, YKS hakkında sizlere son uyarıları yapmak istedik. YGS ve LYS yerine ilk kez yapılacak olan YKS 2018’de, dikkat etmeniz gereken bazı durumlar var.

Sınav Öncesi Beslenme:

YKS’de aynı gün içerisinde iki farklı sınav oturumuna girmiş olacaksınız. Sınav öncesinde beslenme ve uyku düzeni durumunuza çok dikkat etmelisiniz. Sınavdan önce sizi rahatsız edebilecek yiyeceklerden uzak durmalısınız. Uyku düzeninizi de artık tamamen rayına oturtmalısınız. Sınav günü uyandığınız vakitlerde uyanmaya başlamalısınız. Vücudunuz bu durumu kendi normali haline getirmeli. Teknolojik cihazlardan artık biraz daha uzak durmalı, kendinize zarar verebilecek ağır sporlardan da kaçınmalısınız.

YKS Ne Zaman?

Toplam üç oturum halinde yapılacak YKS ile ilgili yapılan açıklamaya göre:

TYT: 30 Haziran Cumartesi
AYT: 1 Temmuz Pazar
YDT: 1 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilecek.

ÖSYM resmi sitesine girerek, sınav yerinizi sorgulayabilirsiniz.

ÖSYM’den Uyarı:

Daha önceki yıllarda yaşanılan olumsuz durumları yaşamamak için, bu uyarıları dikkate almalısınız!

2018-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.
2018-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) için adaylar saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır. ‘’ ifadelerine yer verildi.

YKS’de Baraj:

YKS’de barajı aşabilmek için, TYT’de 150 puan, AYT’de 180 puan barajlarını geçmelisiniz. Bu puanlar baraj sınır puanlarıdır. TYT’den 15 net, AYT’den 20 net yapan adaylar barajı geçiyorlar.

Sınav Günü Dikkat!

  • Sınav günü uygun vakitte kalkıp, sınav vaktinden en az bir saat önce sınav yerinde hazır bulunmaya çalışın. Son dakika yetişecek gibi evden çıkmak, olumsuz durumlar yaratabiliyor.
  • Sınav giriş belgenizi ve kimliğinizi unutmayın.
  • Kopya çekmeye teşebbüs etmeyin.
  • Cevaplarınızı sınav süresi içerisinde cevap kağıdına işaretlemeyi unutmayın. Kaydırma yapmamak için bu işlemi sona bırakmayın.
  • Soru kitapçığınızda ve cevap kağıdınızda size söylenilen uygun yerleri doldurun.
  • Sınav gözetmenlerinin tüm uyarılarına uyun.

Tüm bu uyarıları lütfen dikkate alın.

Sınav üç oturum halinde gerçekleştirilecek. Üç oturumdan oluşacak sınav, 30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. Sınavın sonuçları ise 31 Temmuz’da açıklanacak. Adaylar, ÖSYM’nin aday işlemleri sayfasından sonuçlarını öğrenebilecek.

YKS ile ilgili tüm gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ