23.10.2021
Ankara'da Özel Okullar ve Kolejler

YKS Tercihleri Yaparken Dikkatli Olunmalı

YKS Tercihleri Yaparken Dikkatli Olunmalı

YKS süreci işlerken, tercihlerini yapacak olan adaylar, her gün ÖSYM resmi sitesini açarak, gelişmeleri takip etmeli. Adaylar bu durumu kesinlikle gözardı etmemeli. Tercihler, 7 – 14 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar bu süreç içerisinde, tercih bildirim işlemlerini tamamlamalıdırlar. Tercih süreci içerisinde, adaylar değişiklik yapabilirler. Bunun için de ais.osym.gov.tr internet adresini kullanmak gerekmektedir.

Tercih İşleminden Sonra:

Tercih işlemleri bittikten sonra, adaylar dikkatli bir biçimde ÖSYM sitesinden, tercih bilgilerini kontrol etmeli, yazıcıdan bir çıktısını almalıdırlar. Bu süreç herkesin de bildiği gibi çok önemli olan ve çok dikkatli olunması gereken bir süreçtir.

2018 TYT puanı en az 150 olan adaylar, Y-TYT ve varsa Y-SAY, Y-SÖZ, Y-EA, Y-DİL puanlarına da bakarak tercih bildirimi yapabilecekler. Adaylar internet üzerinden tercih işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Adaylar kılavuza göre tercih yapacaklar. Tercih kılavuzu ve süreç ile ilgili resmi açıklamaların tümü, daha önce de belirttiğimiz gibi, ÖSYM resmi sitesinde yayınlanacaktır. Yine daha önce belirttiğimiz gibi her gün ÖSYM sitesini kontrol etmeli ve varsa son gelişmelerden haberdar olmalısınız.

Ankara Özel Okul olarak, eğitime dair tüm gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ